word promblem

sarah buys 3 folders and 3 rulers lea buys 3 folders and 3 rulers but sarah pays 1.25 more than lea and 1 ruler cost 0.45 how much is 1 folder cost

Answers
?
101me
09 September 2012
There seems to be a mistake in the question since they have both bought the same items - but for different prices. You might want to check all the figures again first?
jim360
09 September 2012
Add an answer Cancel reply

Similar questions